from ₺180,00
Rezervasyon Yap

KONYA İVRİZ TURU Günübirlik

Created with Sketch. İvriz
Oylanmamış

Süresi

Günübirlik

Tur Tipi

Daily Tour

Grup Sayısı

Sınırsız

Diller

Türkçe

Genel Bakış

KONYA İVRİZ TURU

Gezi Otobüsü Konya Mevlâna turları ile ruhani bir yolculuk yapma fırsatını yakalayın! Anadolu’nun en önemli ilim merkezlerinden Konya ‘da sayısız yeri göreceğimiz bir kültür turuna çıkıyoruz.

Tur planı

Hepsini genişlet
TUR PROGRAMI
TUR PROGRAMI

Gezi Otobüsü ofis önünde buluştuktan sonra, Konya Mevlâna Ereğli İvriz tur yolculuğumuza başlıyoruz.
Konya’nın Ereğli ilçesine bağlı Halkapınar ilçesi sınırları içerisinde kalan İvriz suyunun başındadır. Geç Hitit dönemine ait dünyadaki ilk yazılı tarım anıtı ve dünya tarihindeki ilk yazılı kabartma kaya anıtı olma özelliğine sahip. Yolculuğumuzun ilk durağı Ereğli‘de alacağımız açık büfe yada serpme kahvaltının ardından rehberimizle birlikte İvriz suyunun başlangıç noktasına gidiyoruz. Unutulmaz fotoğraf karelerinin ardından Hitit dönemi Kralı Varpalavas ve Tarhundas’ın kabartmalarının olduğu bölgeye geçiyoruz anlatımların ardından geçmişe gidiyoruz. Daha sonra Konya’ya hareket etmek için otobüsümüze biniyoruz. Konya’da ilk ziyaret edeceğimiz yer Gül Bahçesi Mevlana Müzesi ve Yeşil Türbe olacaktır. Mevlana Müzesinin bulunduğu Mevlevi Dergahı’nın iç avlusundaki Çilehane, Mutfak (matbah), Şadırvan ve Türbeleri geziyor fotoğraflıyoruz. Buradaki gezimizden sonra Şerafettin Bey Cami önünden geçerek, Şems-i Tebrizi Camisi’ne gidiyoruz. Şems Türbesi Cami içerisindedir. Şems-i Tebrizi Mevlana’nın akıldışı yoldaşı ve sırdaşı onun hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır. Şems ziyaretinden sonra etli etmek yöresel menüsü ile öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemekten sonra vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilirsiniz.
Serbest zamandan sonra Karatay Medresesi ve İnce Minareli Caminin bahçesini geziyoruz. Alaeddin Tepesi’ne çıkarak Alaeddin Camisi’ni görecek ve burada kısa bir fotoğraf molasının ardından Konya‘dan ayrılmak üzere toplanıyoruz. Biraz yorucu ama tatlı bir yorgunlukla turumuzu tamamlıyoruz.
Keyifli ve eğlence dolu yolculuğun ardından bir sonra ki Gezi Otobüsü turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Turlara Neden Gezi Otobüsü ile Katılmalısınız?
Turlara Neden Gezi Otobüsü ile Katılmalısınız?

Tur organizasyonlarımızda ekibimiz sizler için tur araçlarını özenle kontrol eder ve tura hazırlar. Araç içi ikramlardan, bölgede alacağınız öğle yemeğine kadar aylar öncesinden planlamalar yapılır ve sizin için hazırlanır. Bölgenin en profesyonel rehberleri eşliğinde geziler tamamlanır. Turlar organize edilir, mola yerleri seçilir. Araçlarımızda çalacak müziklere kadar müdahil olunarak en iyisi sizler için hazırlanmaya çalışılır. Tercih sebebi olmamız için fark yaratmamız gerektiğinin farkındayız. Sabah Niğde'nin yol güzergahı üzerinde bulunan ilçelerden hareket avantajı sağlayarak size daha kolay bir ulaşım sağlıyor ve sizleri kusursuz operasyonlarımızda aramızda görmek istiyoruz. Gezi Otobüsü ile gezeceğiniz yerleri daha bir güzel göreceksiniz.

Dahil / Hariç

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Özel Tur Araçları İle Ulaşım
 • İvriz'de serpme yada açık büfe kahvaltı
 • Öğle Yemeği (Seçenekli Satış)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Gezi Otobüsü Refakati
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemeği (Opsiyonel)

Turun Konumu

Created with Sketch. İvriz

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Toplamda 1 -0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
başlayan ₺180,00

Bunu da beğenebilirsin