from ₺0,00
Rezervasyon Yap

VAN GÖLÜ EKSPRESİ TURU

Created with Sketch. Van Gölü
Oylanmamış

Süresi

6 gün

Tur Tipi

Özel Tur

Grup Sayısı

Sınırsız

Diller

Türkçe

Genel Bakış

VAN GÖLÜ EKSPRESİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

VAN GÖLÜ EKSPRESi İLE 24 SAAT SÜRECEK UNUTULMAZ BİR YOLCULUK

EŞSİZ YOL MANZARALARI – FARKLI BİR COĞRFAYA

KAFKAS GECESİ VE AŞIKLAR ATIŞMASINA KATILMA İMKANI

SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ VE KAYAK MERKEZİ GEZİSİ

DÜNYA’NIN EN BÜYÜK URARTU MÜZESİ GEZİSİ

Bilgi için Nilgün Yayla, (0507) 795 75 12

ÖNE ÇIKANLAR

 • Gezilecek Yerler
 • Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri – Tatvan Şehir Merkezi – Van Gölü Güney Sahilleri – Edremit – Van Akdamar Adası – Edremit – Gevaş – Halime Hatun Türbesi – Urartu Müzesi – Tuşpa Antik Gezisi – Van Kalesi – Van Kedi Evi Müzesi – Urartu Takıları Ve Gümüş Alışverişi . Muradiye Şelalesi – Çaldıran Ovası – Tendürek Ve Ağrı Dağı - Doğubeyazıt - Iğdır – Kaçakçılar Çarşısı Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Şehir Merkezi – Tarihi Yapılar – Kafkas Gecesi Sarıkamış Şehitliği – Sarıkamış Kayak Merkezi

Tur planı

Hepsini genişlet
1. Gün: Ankara - Van Gölü Ekspres Tren Yolculuğu

Sevgili misafirlerimiz ile Ankara Tren Garında buluştuktan sonra yaklaşık 24 saat sürecek Van Gölü Ekspres yolculuğumuza başlıyoruz. Anadolu’nun kadim toprakları ve eşsiz yol manzaraları ile baş başa kalacağımız Van gölü ekspresi trenimizde dileyen misafirlerimiz yataklı vagonlarda dinlenip, yol manzaralarını izleyip, kitap okuyup, çayını kahvesini yudumlayıp keyif yapabilir. Van Gölü Ekspres’te eğlence serbesttir :)

2. Gün: Tatvan – Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri – Tatvan Şehir Merkezi – Van Gölü Güney Sahilleri – Edremit – Van

Yaklaşık 24 saat süren yolculuğumuz sonrası öğle saatlerinde Tatvan tren garına varış. (Tren geliş saatine göre öğle yemeğine geçilecektir) Bizleri bekleyen özel aracımız ile Ahlat Selçuklu mezarlığına hareket ediyoruz. Dünya’nın ilk Türk – İslam Mezarlığı olarak bilinen Selçuklu mezarlığı Unesco Dünya Miras listesinde yer almaktadır. Ardından Tatvan şehir merkezi turumuzu gerçekleştiriyoruz. (Panoramik) Tatvan’dan Van’a hareket ederken, karadan yaklaşık 430 KM uzunluğa sahip Van Gölünü ve güney sahillerini görüyoruz. Ardından Van şehir merkezine varış. Akşam yemeği ve konaklama Van’da.

Tatvan - Van : 1 Saat 45 Dakika

3. Gün: Akdamar Adası – Edremit – Gevaş – Halime Hatun Türbesi – Urartu Müzesi – Tuşpa Antik Gezisi – Van Kalesi – Van Kedi Evi Müzesi – Urartu Takıları Ve Gümüş Alışverişi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Van Gölüne hareket. Edremit sahilini takip ederek teknemize binmek üzere Gevaş ilçesine ulaşıyoruz. Öncesinde Halime hatun türbesini ziyaret ediyor ardından iskelede bizi bekleyen teknemiz ile 30 dakika sürecek Akdamar Adası Kilisesine ulaşıyoruz. İlk yapıldığında saray olan bu yapı sonradan kiliseye dönüştürülmüştür. Adanın Güneydoğusunda kurulmuş olan bu kilise iç ve dış cephesinde ki mimari özellikleri ile dikkat çekmektedir. Akdamar Adası kilisesi ve Van gölü tekne turumuzdan sonra tekrar Gevaş ilçesine gelerek aracımıza biniyor ve şehir merkezine hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük Urartu müzesi olan Van müzesini gezmeye gidiyor ardından öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimiz sonrası Van kalesi (panoramik) ve Van kedi evi müzesi ziyareti. Ünlü Van kedilerini burada ziyaret edip dileyen misafirlerimiz Urartu ve Gümüş takıları alışverişi yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama Van’da.

Van Gölü Türkiye’nin en büyük gölüdür.
Van Gölü Türkiye’de feribot ile taşımacılık yapılan tek göldür.
Van Gölü’nün 600 bin yıl önce oluştuğu tahmin edilmektedir.
Van Gölü’nün etrafı karadan 430 km’dir.

Urartu Müzesi Hakkında : Dünyanın en büyük Urartu müzesi olan Van Urartu müzesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi altında. İçerisinde 2 bin 554 eser bulunan müzenin yılda ortalama 1 milyon ziyaretçi hedeflemesi bekleniyor. Bizlerde bu doğrultuda Urartu müzesine uğramadan Van’dan ayrılmıyoruz.

4. Gün: Muradiye Şelalesi – Çaldıran Ovası – Tendürek Ve Ağrı Dağı - Doğubeyazıt - Iğdır – Kaçakçılar Çarşısı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Muradiye şelalesine hareket. Bendihami çayı üzerinde yer alan ve Vizontele filminin’ de çekildiği Muradiye şelalesine varıp sallanan köprü de fotoğraf çektikten sonra Çaldıran ovasını takip ederek yolculuğumuza devam ediyoruz. Tendürek ve Ağrı Dağı manzarasının heybetine kapılarak Doğubeyazıt’a varış. Yapımı 99 yıl süren Türk mimari tarihinin en güzel eserlerinden biri olan İshakpaşa Sarayı‘na ulaşıyoruz. Dünyanın ilk kalorifer sisteminin yapıldığı saray olan İshakpaşa sarayı Kartal yuvasını andıran görüntüsü ile dikkat çekmekte olup Unesco Dünya Miras listesinde yer almaktadır. Ardından öğle yemeğini almak üzere restoranımıza geçiyoruz. (burada yöre halı ve kilimlerini inceleyebilir alışveriş yapabilirsiniz) Yemek molamız sonrası ise Kaçakçılar çarşısına geçip alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Ermenistan sınırını takip ederek Kars'a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Şehir Merkezi – Tarihi Yapılar – Kafkas Gecesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 45 dakika sürecek yolculuk sonrası Ani Harabelerine varış. Türkiye’nin en önemli kültür varlıklarından biri olan Ani harabeleri adeta açık hava müzesi konumundadır. Burada ki gezimiz sonrası ise Çıldır gölüne hareket ediyoruz. Doğu Anadolu bölgesinin en büyük 2.gölü olan Çıldır gölünde Faytonlar ile kızak turu yapıp ve ya yürüyüş yaparak bol bol hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Burada ki gezimiz sonrası ise öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Ardından Kars şehir merkezine hareket. Burada ki tarihi yapıları da gezdikten sonra bölgenin ünlü dans gösterisi olan Kafkas dans gösterisini izlemek için restoranımıza geçiyoruz. Ardından otelimize hareket.

6. Gün: Sarıkamış Şehitliği – Sarıkamış Kayak Merkezi – Kafkas Cephesi Harp Müzesi – Havalimanı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a hareket. Allahu Ekber dağlarında yer alan Sarıkamış Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Kars’ı Ruslardan geri almak için 60 bini donarak olmak üzere yaklaşık 78 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış’ta rehberimizin anlatımları ile hem duyguyu hem de gururu bir arada yaşıyoruz. (şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyoruz) Ardından Sarıkamış kayak merkezine geçip burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Kars şehir merkezine dönerek Kafkas cephesi harp müzesine (Kanlı Tabya) varıyoruz. Burada ki gezimiz sonrası ise Kars Harakani Havalimanına geçerek check-in işlemlerini yapıyor ve Ankara’ya dönüp Niğde'ye doğru yol alıyoruz. Bir başka Gezi Otobüsü Niğde organizasyonunda buluşmak üzere…

Dahil / Hariç

 • Van Gölü Ekspres Yataklı Vagon iİe Gidiş Bileti
 • Anadolu jet Havayolları ile Kars - Ankara Dönüş Bileti
 • 4 Gece Bölgenin Seçkin Otellerinde Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 Gece Tren Konaklaması
 • Bölgede Özel Tur Araçları İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Trende Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Özel Harcamalar
 • Müze Ören Giriş Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Programlar

Turun Konumu

Created with Sketch. Van Gölü

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Dayalı 0 yorum
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Kötü
0
Korkunç
0
Toplamda 1 -0 / 0 gösteriliyor

Bir değerlendirme yazın

Created with Sketch.
başlayan ₺0,00

Bunu da beğenebilirsin